Brasiilia tippklubis tuvastati 16 koroonajuhtumit


Brasiilia tippklubis tuvastati 16 koroonajuhtumit
Foto: REUTERS/SCANPIX

Brasiilia jalgpalli kõrgliigaklubis Vasco da Gamas on koroonaviirusesse nakatunud koguni 16 mängijat, kuid treeningutega jätkatakse sellest hoolimata.

Klubi teatel on kõik nakatunud mehed asümptomaatilised, ülejäänud meeskonnast eraldatud ning meedikute järelvalve all.

"Neile osutatakse meditsiinilist tähelepanu ja nad käivad regulaarselt testimas, kuni me saame kindlad olla, et nad enam viirust teistele edasi ei saa kanda," ütles tiimi arst Marcos Teixeira.

Rio de Janeiros baseeruvas Vasco da Gamas tehti kokku umbes 350 koroonatesti mängijatele, abipersonalile ja nende pereliikmetele.

Märtsi keskel pausile pandud Brasiilia liigas on lubatud klubidel pidada mittekontaktseid treeninguid. Hooajaga loodetakse jätkata juulis.

Brasiilia on koroonaviiruse nakatunute koguarvu poolest USA järel maailmas teisel kohal, surmajuhtumeid on seal juba peaaegu 30 000.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
Futboliit (talgpall)