Brasiilia alistas võõrsil peetud kohtumises igipõlise rivaali 3:1 ning kindlustas endale pääsu 2010. aasta MM-finaalturniirile, vahendab sport.err.ee

Brasiilia surus Rosarios toimunud kohtumises Argentina nurka juba esimese poole tunniga - Luisao avas mänguskoori juba 24. mänguminutil, Luis Fabiano (pildil) tegi 30. minutil seisuks juba 2:0 ning kohtumine oli sisuliselt tehtud.

Jesus Datolo vähendas küll argentiinlaste kaotusseisu 65. minutil, ent Luis Fabiano vastuvärav kolm minutit hiljem näitas, kes on Lõuna-Ameerika jalgpalli praegune parim koondis.

Teistes Lõuna-Ameerika valikkohtumistes alistas Paraguai Boliivia 1:0, Peruu mõneti üllatuslikult Uruguai 1:0 ning Kolumbia oli 2:0 parem Ecuadorist.

Brasiilia juhib Lõuna-Ameerika alagruppi 30 punktiga, Paraguail on teisena 27 ja Tšiilil kolmandana 26 punkti.

Diego Maradona juhendatav Argentina on langenud neljandaks 22 punktiga ning peab veel MM-finaalturniiri pääsme eest heitlema Kolumbia ja Ecuadoriga, kel 20 silma.