Blatterile tekkis FIFA presidendivalimistel konkurent

 (4)
Blatterile tekkis FIFA presidendivalimistel konkurent
Jerome ChampagneFoto: REUTERS/SCANPIX

Kauaaegsele maailma jalgpalliliidu juhile Sepp Blatterile tekkis järgmistel presidendivalimistel vastaskandidaat, kelleks on prantslane Jerome Champagne.

56-aastane Champagne on endine doplomaat, kes liitus FIFA-ga 1999. aastal ning on alaliidus töötanud 11 aastat, viimati oli ta 2007.-2010. aastani FIFA rahvusvaheliste suhete direktor. Pärast seda on ta nõunikuks olnud erinevate riikide jalgpalliliitudele.

Champagne lubab presidendiks saamisel jalgpalli majanduslikule ebavõrdsusele piiri panna.

"Peame tegema selgeid ja teadlikke otsuseid selle kohta, kas me tahame jätkata praguse majandusliku polariseerumisega ja sellega kaasneva sportliku tasakaalustamatusega või püüda meie mängu globaliseerunud 21. sajandil võrdsustada," ütles ta oma kodulehel avaldatud kirjas.

"2015. aasta valimised ei tohiks põhineda individuaalsel sarmil, vaid visioonil ja tegevuskaval, millele me järgmisel kümnendil pühendume. Järgmised 10 aastat saavad jalgpallis olema väga olulised ja eriti just FIFA-s, kus ollakse jõutud teelahkmele ja vajatakse põhjalikke muutusi."

Sepp Blatter kinnitas oma valmisolekut viiendaks ametiajaks kandideerida eelmisel nädalal. Presidendivalimised toimuvad FIFA kongressil järgmisel mail.

Futboliit (talgpall)