Blatter keeldus FIFA presidendikandidaatide debatist

 (1)
Blatter keeldus FIFA presidendikandidaatide debatist
Sepp BlatterFoto: REUTERS/SCANPIX

Rahvusvahelise Jalgpalliliidu (FIFA) president Sepp Blatter lükkas tagasi kutse osaleda nelja presidendikandidaadi debatis koos praeguse asepresidendi prints Ali Bin Al Husseini (Jordaania), Michael van Praagi (Holland) ja Luis Figoga (Portugal).

Debati idee käisid välja BBC ja Sky telejaamad ning Inglise vutiliidu juhatuse esimees Greg Dyke pakkus, et see võiks toimuda Wembley staadionil. Nüüd aga, kui Blatter on sellest keeldunud, jääb üritus üldse ära.

Prints Ali ütles eelmisel kuul, et debatt oleks jalgpalliliidu arengus tähtis samm: "Kui me räägime läbipaistvusest, siis ma tahaksin näha avalikku debatti, kus osaleksid ka praegused valitsejad."

"Fännid peavad teadma, mida kandidaatidel tulevikuks pakkuda on," lisas endine Portugali koondislane Figo.

Blatter peab ilmselt oma keeldumist põhjendama reedesel pressikonverentsil Zürichis, kus FIFA täitevkomitee paneb paika 2022. aasta Katari jalgpalli MM-i kuupäevad.

Tema rivaalid arvavad, et Blatter on enda ümber ehitanud usaldusväärse võrgustiku, kes aitavad tal piisavalt toetushääli koguda, et ametisse jääda. Samuti ei paista ta olevat kedagi enda kampaania kallal tööd tegema palganud.

FIFA peasekretär Jerome Valcke pani hoopis kolleegidele südamele, et "FIFA töötajad, konsultandid või muud FIFA heaks töötavad inimesed ei tohi ühelgi moel sellistest valimiskampaaniatest osa võtta."

Futboliit (talgpall)