Belgia jalgpalli raputab hiiglaslik korruptsiooniskandaal: politsei võttis ülekuulamisele ka Meistrite liiga klubi peatreeneri


Belgia jalgpalli raputab hiiglaslik korruptsiooniskandaal: politsei võttis ülekuulamisele ka Meistrite liiga klubi peatreeneri
Ivan LekoFoto: GABRIEL BOUYS, AFP/Scanpix

Belgia jalgpallis lahvatas täna suur skandaal: nimelt otsivad võimud parasjagu läbi koguni kaheksa tippklubi kontoreid, samuti on vahi alla võetud mitmeid agente, treenereid ja ametnikke.

Kokku viisid võimud läbi 44 läbiotsimist Belgias ning 13 veel peamiselt lähiriikides. Kahtlustatakse kriminaalset organisatsiooni ning läbimõeldud petuskeeme, sealhulgas väidetakse, et lõppenud hooajal manipuleeriti ka mängutulemustega.

Esialgsetel andmetel on suureks kahtlusaluseks jalgpalliagent Mogi Bayat, kes olevat võimude eest oma tulusid peitnud ning treeneritele ja klubiametnikele tehingute pealt illegaalseid boonuseid maksnud.

Politsei võttis lisaks Bayatile vahi alla või ülekuulamisele veel ühe agendi, Dejan Veljkovici, samuti Anderlechti endise peatreeneri Herman van Holsbeecki, Meistrite liiga alagrupiturniiril palliva Club Brugge peatreeneri Ivan Leko ning kaks Belgia tippkohtunikku.

Läbi otsiti kaheksa tippklubi, nende seas ka tõelised tipud Anderlecht, Club Brugge, Genk ja Gent ja Standard Liege.

Futboliit (talgpall)