AVALDA ARVAMUST: Kas jalgpalli MMil peaks vähendama Euroopa meeskondade arvu?

 (40)
AVALDA ARVAMUST: Kas jalgpalli MMil peaks vähendama Euroopa meeskondade arvu?
AFP/Scanpix

Lõuna-Aafrika Vabariigis toimuval MM-il sattusid Euroopa suured jalgpalliriigid juba alagrupiturniiril raskustesse. Vahest peaks üldse vähem Euroopa meeskondi MM-finaalturniirile lubama?

Nüüd, mil neljas alagrupis on edasipääsejad selgunud, on kaheksast 1/8-finalistist kõigest kaks Euroopast - Inglismaa ja Saksamaa ning nemadki lähevad kohe omavahel kokku. Neljast esimesest veerandfinalistist tuleb vaid üks (!) Euroopast.

Euroopa meeskondadest on välja langenud maailmameister Itaalia, eelmise MMi finalist Prantsusmaa, endine Euroopa meister Kreeka, tugev keskmik Serbia ja Sloveenia. Täna võib veel langeda Taani, kui nad ei suuda võita Jaapanit. Samal ajal on kaheksandikfinaali jõudnud sellised meeskonnad nagu näiteks Ghana, Lõuna-Korea, USA, Mehhiko, Uruguay...

Hea lugeja, kirjuta, kas Euroopa meeskondi on MMil liiga palju? Või peaks hoopis Aafrika meeskondade arvu vähendama? Kas MM-finaalturniir kujunebki Lõuna-Ameerika meeskondade võidumarsiks?

Pikemaid mõtisklusi ootame meiliaadressile rahvahaal@delfi.ee, kasutada võib ka Delfi esilehe vasakus servas olevat Rahva hääle vormi.

Futboliit (talgpall)