Aafrikas selgus skandaalse mängu kordusetenduses kolmas MM-finaalturniirile pääseja: Klavani klubikaaslane sõidab Venemaale

 (2)
Aafrikas selgus skandaalse mängu kordusetenduses kolmas MM-finaalturniirile pääseja: Klavani klubikaaslane sõidab Venemaale
Sadio Mane (paremal) Lõuna-Aafrika vastuFoto: SIPHIWE SIBEKO, REUTERS

2018. aasta jalgpalli MM-valikturniiri Aafrika tsoonis selgus täna teine edasipääseja - selleks on Senegal, kes kindlustas endale pääsu Venemaale tänu 2:0 võidule Lõuna-Aafrika üle.

Tegu oli sealjuures kordusmänguga: samad võistkonnad olid samas kohas juba korra kohtunud, kuid äraostetud kohtuniku tõttu peeti mäng uuesti. Esimesel puhul olid lõuna-aafriklased 2:1 võitnud.

Senegali koondisega sõidab finaalturniirile ka Ragnar Klavani Liverpooli klubikaaslane Sadio Mane.

Finaalgrupis veel ka Burkina Faso ja Roheneemesaared seljatanud senegallaste jaoks on tegu esimese MM-finaalturniiriga pärast 2002. aastat, kui nad Lõuna-Koreas ja Jaapanis maailmat üllatasid: turniiri avamängus alistati Prantsusmaa ning pääseti alagrupist edasi. Kaheksandikfinaalis Rootsi alistamisega sai Senegalist toona alles teine Aafrika riik läbi aegade, kes MMil kaheksa parema sekka jõudnud - pärast seda on nende saavutust korranud vaid Ghana 2010. aastal.

Aafrikast on 2018. aasta MM-finaalturniirile eelnevalt pääsme kindlustanud Egiptus ja Nigeeria. Kokku jagatakse Mustal Mandril välja viis finaalturniiri piletit: konkurentsis on veel Maroko, Elevandiluurannik, Tuneesia ja Kongo DR.

Futboliit (talgpall)