Penaltiseerias eksisid Elevandiluuranniku poolel Wilfried Bony ja Serey Die. Mõlema koondise suurimad staarid - Wilfried Zaha (Elevandiluurannik) ja Riyad Mahrez (Alžeeria) - 11 meetri karistuslöökide seerias ei osalenud, sest vahetati enne seda välja.

Normaalajal oli Sofiane Feghouli esmalt Alžeeria juhtima viinud ning pärast alžeerlase Baghdad Bounedjahi eksitud penaltit seadis Jonathan Kodjia jalule viigi.

Viimati 1990. aastal Aafrika meistriks kroonitud Alžeeria kohtub poolfinaalis Nigeeriaga.

Teise poolfinaali on jõudnud Senegal ja Tuneesia. Viimane neist alistas täna üllatuslikult veerandfinaali jõudnud Madagaskari 3:0. Väravad lõid teisel poolajal Ferjani Sassi, Youssef Msakni ja Naim Sliti.