81-aastane Sepp Blatter haaras auhinnagalal USA naisjalgpalluril tagumikust

 (54)
Abby Wambach, Hope Solo  (keskel) ja Sepp Blatter
Abby Wambach, Hope Solo (keskel) ja Sepp BlatterAFP

USA tippjalgpallur Hope Solo avalikustas Portugali ajalehele Tribuna Expresso antud intervjuus, et Rahvusvahelise Jalgpalliliidu (FIFA) endine president Sepp Blatter kabistas teda 2013. aasta auhinnatseremoonia ajal.

Kahekordne olümpiavõitja ütles, et Blatter haaras tal tagumikust vahetult enne seda, kui nad läksid Ballon d'Or`i galal ameeriklannale Abby Wambachile aasta naisjalgpalluri tiitlit üle andma.

"Olin täiesti šokeeritud! Pidin end kiiresti kokku võtma, et lavale minna ja oma naiskonnakaaslasega koos rõõmustada tema karjääri uhkeima auhinna üle," sõnas USA koondise väravavaht.

Solo lisas, et polnud Blatteri käperdamist siiani avalikustanud, sest ta räägib sellised intsidendid selgeks näost-näkku.

"Kahjuks ei näinud ma teda (Blatter) seejärel enam. Muidu ma oleks talle käratanud, et ta mind enam kunagi ei puutuks! Just nii ma taolisi olukordi lahendan," lisas ameeriklanna.

Korruptsioonisüüdistuste tõttu presidendi ametist ilma jäänud Blatter kinnitas oma esindajate kaudu, et Solo süüdistused on naeruväärsed.

Sepp Blatter 2010 MMi pressikonverentsil AFP

Hope Solo AFP
Futboliit (talgpall)