2010. aasta jalgpalli MMil kasutasid mitmed tähtmängijad dopingaineid

 (3)
FBL-WC2010-MATCH59-ARG-GER
Carlos Tevez 2010. aasta MMilFoto: JEWEL SAMAD, AFP

Häkkerite rühm Fancy Bears avaldas oma kodulehel mitmed lekitatud dokumendid, millest tuleb muuhulgas välja, et 2010. aasta jalgpalli MMil oli kokku 25 mängijat, kel oli turniiri ajal lubatud kasutada ravimeid, mille toimeained kuuluvad dopingainete nimekirja.

WADA lubab sportlastel teatud juhtudel selliseid ravimeid kasutada, kui need on neile reaalsete tervisehädade tõttu meditsiiniliselt välja kirjutatud. 25 mängija seas oli näiteks Saksamaa ründaja Mario Gomez, kes võis tarvitada astma tarbeks salbutamooli.

Salbutamool ning beetametasoon olid ka selgelt kõige "populaarsemad" toimeained. Beetametasooni kasutatakse muuhulgas astmast põhjustatud allergia, aga näiteks ka dermatiidi raviks.

Tuntumatest palluritest olid toona eriload veel näiteks argentiinlastel Carlos Tevezil, Diego Militol, Juan Sebastian Veronil ja Gabriel Heinzel, itaallastel Vincenzo Iaquintal ja Mauro Camoranesil ning hollandlasel Dirk Kuytil.

Seotud lood:

Vaata kogu nimekirja siit!

Lisaks sellele tuli Fancy Bearsi dokumentidest välja, et 2015. aastal jäi dopinguga vahele koguni 150 jalgpallurit, 2016. aastal kasvas see arv aga 200-ni.

Futboliit (talgpall)