1990. aasta MM-finaali peakohtunik: võinuksin Maradonale juba enne avavilet punase anda

 (15)
Maradona 1990. aasta MMi finaali eel
Maradona 1990. aasta MMi finaali eelFoto: Pressefoto Rudel/Herbert Rudel via www.imago-images.de/Scanpix

1990. aasta jalgpalli MMil Argentina ja Lääne-Saksamaa vahelist finaalmängu vilistanud Mehhiko kohtunik Edgardo Codesal meenutas oma karjääri tähtsaimat matši ning tunnistas, et võinuks toona Diego Maradonale punase kaardi anda juba enne avavilet.

1990. aasta maailmameistriks krooniti Lääne-Saksamaa meeskond, kes alistas Andreas Brehme realiseeritud penaltist Argentina 1:0.

Codesal meenutas, et neli aastat varem maailmameistriks kroonitud Maradona pidas end sakslastega mängus terve finaali vältel väga halvasti üleval.

"Ma võinuksin talle punase kaardi anda juba enne avavilet, sest hümnide esitamise ajal sajatas ta provokatiivselt vandesõnu," meenutas mehhiklane.

"Kui ma näitasin argentiinlasele Pedro Monzónile punast, tuli Maradona minu suunas ja teatas, et ma olen varas ja FIFA käsilane. Jalgpallurina oli Maradona kõigi aegade üks parimaid, kuid inimesena üks vastikumaid, kellega olen kunagi kokku puutunud."

Maradona kirus Codesali avalikult ka pärast finaalkaotust. "Meie mängijad võitlesid kõvasti, kuid siis tuli üks mees kuskilt ja rikkus kõik ära," põrutas ta vihaselt ajakirjanike ees.

Futboliit (talgpall)