VIDEO | Liverpooli fännid peksid tiitlipidustuste käigus politseinikke, ilutulestikust süüdati ajalooline hoone

 (20)
VIDEO | Liverpooli fännid peksid tiitlipidustuste käigus politseinikke, ilutulestikust süüdati ajalooline hoone
Liverpooli fännide kogunemine Liver Building hoone ees. PA Pictures/Scanpix

Neljapäeva ja reede õhtul Liverpoolis aset leidnud tiitlipidustustest ja massikogunemistest on internetti lekkinud üha uusi kaadreid suurtest korrarikkumistest.

Viimati 30 aastat tagasi Premier League'i tiitli võitnud Liverpooli fännide pidu kestis kaks õhtut järjest. Paraku ei hoidnud kõik vutisõbrad end viisakalt üleval. Liverpooli linnapea Joe Anderson jagas sotsiaalmeedias videot, millel on näha politseinikke peksvaid fänne. Linnapea sõnul kaklesid ligi 300 fänni korravalvuritega üle kahe tunni ning mäsu vaibus alles laupäeva varajastel hommikutundidel.

Tänaseks on politsei süüdistuse esitanud ühele 19-aastasele noormehele, kes pani ilutulestikust põlema ajaloolise Liver Building hoone rõdu. Matthew Egglesdeni nimeline kodanik peaks kohtusse ilmuma esmaspäeval. Kohtu ette tahetakse tuua ka võimudega kähmlusse astunud isikud, kellest kõiki pole politseil õnnestunud veel identifitseerida.

Merseyside'i politsei on seni kinnitatud andmetel turvakaamerate salvestiste põhjal tuvastanud ja arreteerinud 15 inimest.

Merseyside'i politsei peakonstaabli Andy Cooke'i sõnul vahistati üks mees kaaskodanikule peavigastuste tekitamise eest. "Vigastatud mees viidi haiglasse, kus ta on raskes seisundis. Ühtlasi said nende pihta visatud ilutulestikust väiksemaid vigastusi kaks politseinikut," vahendab Daily Mail Cooke'i avaldust.

Futboliit (talgpall)