VIDEO | Kohtunik jättis Evertoni mehe jõhkrutsemise karistuseta, Liverpooli ründajat süüdistatakse rassismis

 (30)
VIDEO | Kohtunik jättis Evertoni mehe jõhkrutsemise karistuseta, Liverpooli ründajat süüdistatakse rassismis
Mason Holgate ja Roberto FirminoFoto: CARL RECINE, Action Images via Reuters

Eilses Liverpooli ja Evertoni FA karikamängus puhkes väikestviisi skandaal, kui kohtumise esimesel poolajal läksid raksu Evertoni keskkaitsja Mason Holgate ja Liverpooli ründaja Roberto Firmino.

Juhtum algas küllaltki tavalisest palli katmise olukorrast küljejoone juures, mille jätkuks tõukas Holgate Firmino jõhkralt ja jõuliselt publiku sekka. Sellest närvi läinud brasiillane ägestus ning tormas inglase juurde oma õigust nõudma, kuid enne seda jõudsid vahele kaasmängijad ja ka kohtunik - Firmino töötles seepeale Holgate'i verbaalselt ning kui alguses jälgis Evertoni mees seda rahulikult, siis millegi öeldu peale läks ta tema väga närvi - väidetavalt oli brasiillane Holgate'i neegriks kutsunud.

Kuigi Holgate ägestus ning võttis seejärel ka kohtunikul kratist kinni, ei paistnud ükski teine juuresolnud isik Firmino väidetavat solvangut kuulvat, sest Holgate'ile sarnaseid reaktsioone ei kohtuniku ega Evettoni kaasmängijate seas näha ei olnud.

Hoolimata Holgate'i esialgsest jõhkrast tõukest ja kohtuniku sikutamisest pääses ta olukorrast isegi kollast kaarti saamata.

Inglismaa jalgpalliliit on aga asunud intsidenti uurima, sest kohtunik märkis vahejuhtumi mängu protokolli.

Futboliit (talgpall)