VIDEO | Inglismaa klubi peatreener süüdistab: VAR tegi skandaalse otsuse

 (6)
Willy Boly lööb värava, suluseisus olnud  Pedro Neto ei mahu pildile
Willy Boly lööb värava, suluseisus olnud Pedro Neto ei mahu pildileFoto: Mike Egerton, EMPICS Sport/Scanpix

Inglismaa kõrgliigaklubi Wolverhamptoni peatreener Nuno Espirito Santo kritiseeris pärast eilset 0:0 viigimängu Leicester Cityga videokohtuniku süsteemi (VAR), sest see otsib tähtsusetuid pisiasju.

Wolverhampton jäi reedel võidust ilma, sest VAR otsustas, et Willy Boly väravale eelnenud olukorras oli portugallase Pedro Neto kand nurgalöögi lahtimängimise järel ülinapilt suluseisus.

Kuna Wolverhampton on sel hooajal VARi otsusega ilma jäänud juba neljast väravast, pole Santo mõistagi õnnelik. Wolvesi võiduvärav tühistati seejuures ka hooaja avamängus Leicesteriga, mis lõppes samuti 0:0.

"Reeglid on reeglid, kuid mul tekib küsimus, kas see olukord andis meile tõesti selge eelise?" küsis Wolvesi peatreener mängujärgsel pressikonverentsil.

"Olin tõesti pettunud, sest ühel hetkel oli Molineux staadion vaimustusest rõkkamas ja siis tekkis täielik vaikus. Mängijad ei julgegi enam värava järel rõõmustada, VAR ajab neid segadusse. Nad ei saa isegi aru, kes oli suluseisus ja mida uuritakse," arvustas Santo VARi süsteemi.

Paljud Inglismaa jalgpallieksperdid on Santoga sama meelt ning leiavad, et VARi kasutamisel võiks natuke abiks võtta ka "tervet mõistust".

Wolvesi suluseisust löödud väravat näeb videol alates 40. sekundist:

Futboliit (talgpall)