Valus hoop: isegi parima stsenaariumi korral kaotavad Inglismaa klubid sadu miljoneid naelu

 (2)
Valus hoop: isegi parima stsenaariumi korral kaotavad Inglismaa klubid sadu miljoneid naelu
Manchester United ja Manchester City jõudsid omavahel mängida 8. märtsil ehk vahetult enne võistluspausi.Foto: CARL RECINE, Action Images via Reuters/Scanpix

Koroonaviiruse pandeemia on Inglismaa jalgpalli Premier League'ile mõjunud rängalt. Sõltumata lõppstsenaariumist ootab klubisid ees sadadesse miljonitesse naeltesse ulatuv kahjum.

Esmaspäeval pidasid Premier League'i juhid klubidega videokonverentsi, kus anti meeskondadele ülevaade hetkeseisust Inglismaal. BBC teatel jäävad klubid isegi olukorras, kus kõik allesjäänud mängud ära peetakse, ilma ligikaudu 340 miljonist naelast (387,6 miljonit eurot - toim). Peamisi põhjuseid on kaks: publikuta mängimise eest saamata jääv piletitulu ning teleõigustega seotud lepingute rikkumine. Nimelt ei saa telekanalid näidata enam mänge ajaperioodil, millal need algselt määratud olid.

The Guardiani andmetel peavad meeskonnad leppima halvima stsenaariumi korral ligikaudu 762 miljoni naela (869 miljonit eurot - toim) suuruse kahjumiga. See ootaks ees olukorras, kus ühtegi mängu enam pidada ei saa.

"Mis iganes juhtub, meeskonnad kaotavad tohutult tulu," tõdes Premier League'i juht Richard Masters. "See on paratamatu."

Hooajaga loodetakse parimal juhul jätkata juba alates 12. juunist. Kuigi mai alguses otsustasid Premier League'i juhid, et kõik kohtumised peetakse maksimaalselt kümnel erineval neutraalsel staadionil, siis osadele klubidele see mõte ei meeldinud.

"Kõik klubid tahaksid mängida võimalusel kodus ja võõrsil, aga on selge, et osade meeskondade jaoks on see olulisem kui teistele," sõnas Masters, lisades, et liiga juhid on antud küsimuse uuesti arutusele võtnud.

Koroonakriisist tingitud võistluspausi eel hoidis kindlat liidrikohta Liverpool, kes edestas 25 silmaga Manchester Cityt. Tiitlist lahutab neid üheksa vooru enne lõppu vaid kaks võitu.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)