Tiimikaaslaste omavaheline lõõpimine tõi ManCity tähele süüdistuse rassismis

 (4)
Bernardo Silva ja Benjamin Mendy on head sõbrad, kuid selgub, et avalikus ruumis ei tohi ka nemad omavahel teatud nalju teha...
Bernardo Silva ja Benjamin Mendy on head sõbrad, kuid selgub, et avalikus ruumis ei tohi ka nemad omavahel teatud nalju teha...Foto: Peter Byrne, PA Wire/PA Images/Scanpix

Inglismaa Jalgpalli Liit otsustas, et Manchester City jalgpalliklubi tähtmängija Bernardo Silva käitus rassistlikult. Otsustajate sõnutal rõhutas Silva tiimikaaslasse rassi ja selline asi ei ole lubatud.

Probleem tekkis 22. septembril, kui Silva tegi sotsiaalmeediasse postituse, kus võrdles tiimikaaslast Benjamin Mendyt Hispaania maiustuse Conguitose mustanahalise maskotiga. Siinkohal tuleb lisada, et Silva ja Mendy on omavahel head sõbrad ning tegemist oli lihtsalt omavahelise naljaga. Mendy jäi postitusega rahule ning märkis selle ka meeldivaks. Avalikkus läks aga pöördesse ning Silva tembeldati rassistiks.

Silva kaitseks on välja astunud mustnahaline tiimikaaslane Raheem Sterling ning ka City peatreener Pep Guardiola. Kõigest sellest ei ole aga kasu olnud ning Silva jäi Inglismaa Jalgpalli Liidu hinnangul juhtunus süüdi.

Silval on nüüd 9. oktoobrini aega omapoolse selgituse andmiseks ning seejärel kuulutatakse välja ka tema karistus. Halvemal juhul võib portugallast lisaks rahatrahvile oodata ka mängukeeld.

Futboliit (talgpall)