The Sun: Arsenali ründestaar võib vangi minna

 (4)
The Sun: Arsenali ründestaar võib vangi minna
Alexis SanchezFoto: REUTERS/SCANPIX

Briti tabloidlehe The Sun teatel seisab Londoni Arsenali jalgpalliklubi ründetäht Alexis Sanchez silmitsi üüratu maksupettuse süüdistusega.

Juba varem Lionel Messile ja Javier Mascheranole tingimisi valngekaristused välja võidelnud Hispaania prokuratuur süüdistab Sanchezi 983 443 euro suuruses maksuvõlas, mis kogunes aastatel 2012-2013 seoses mängija reklaamiõiguste ülekandmises Malta offshore-firmale Numidia.

Messi on saanud juba selle eest 21-kuulise ja Mascherano aastase vanglakaristuse. Hispaania seaduste järgi ei saadeta inimest reaalselt vangi, kui karistuse pikkus jääb alla kahe aasta.

Tšiili koondise staar olevat kütusefirma Numidia olemasolu varjanud. Tal endal on selles kompaniis 99-protseniline osalus. 2012. aastal vältis ta selle abil 587 677 ja 2013. aastal 395 766 euro suuruse summa tasumist maksuametile. Numidiast saadud dividentide pealt jäid esitamata ka tuludeklaratsioonid.

Prokuratuur lisab süüdistuses, et Sanchez väitis 2011. aastal Barcelonaga liitudes, et on ise oma reklaamiõiguste omanik.

Futboliit (talgpall)