"Tänapäeval ei või isegi sõbraga nalja teha..." Manchester City vutitähte süüdistatakse rassistlikus säutsus

 (9)
"Tänapäeval ei või isegi sõbraga nalja teha..." Manchester City vutitähte süüdistatakse rassistlikus säutsus
Bernardo Silva ja Benjamin MendyFoto: Anthony Devlin, EMPICS Sport/Scanpix

Kuigi Manchester City portugallasest äär Bernardo Silva sai laupäeval kirja oma profikarjääri esimese kübaratriki, lüües Watfordi vastu 8:0 võidumängus kolm tabamust, sattus ta peagi hoopis negatiivsesse valgusesse - seda oma käitumise tõttu sotsiaalmeedias.

Nimelt postitas Silva pühapäeval Twitterisse foto, kus võrdles tiimikaaslase ja hea sõbra Benjamin Mendy lapsepõlvefotot Hispaania kompvekibrändi Conguitose maskotiga.

Kuigi Mendy võttis asja huumoriga ning postitas vastuseks, et Silva tegi talle üks-null, siis paljud fännid olid portugallase postituse tõttu solvunud, mistõttu otsustas 25-aastane Silva säutsu kustutada. "Tänapäeval ei või isegi sõbraga nalja teha..." kirjutas Silva järgmiseks.

1961. aastal loodud Conguitose bränd põhineb sealjuures viitel, et nimi võiks tähendada "väikeseid kongolasi". Ühes varasemas reklaamis ongi viidatud sellele, kuidas väga primitiivselt elavaid mehikesi järjest ära nopitakse.

Inglise meedia kirjutab sealjuures, et Inglismaa jalgpalliliit on juhtunu osas alustanud juurdlust ning on võimalik, et Silva peab tasuma trahvi.

Futboliit (talgpall)