United asus küll kodusel Old Traffordil juba 4. minutil Juan Mata väravast juhtima, kuid 60. minutil Liverpooli kasvandik Harry Wilson viigistas täpse karistuslöögiga ja viis minutit enne lõpuvilet viis Jack Marriott külalised juhtima.

Alates 63. minutist mängis United seejuures vähemuses, sest nende puurivaht Sergio Romero eksis väravast väljatulekul, puutus väljaspool oma karistusala palli käega ja sai punase kaardi.

Vaatamata vähemuses jätkamisele jõudis United viiendal lisaminutil viigini, kui päästva värava lõi Marouane Fellaini. Tulemusega 2:2 kohtumine lõppeski ning edasipääseja selgitasid penaltid.

11 meetri karistuslöökide seerias näitasid mängijad harvanähtavat kindlust - koguni 15 esimest meest ei eksinud. Esimese ja saatusliku eksimuse tegi Unitedi keskkaitsja Phil Jones, kelle löögi Derby puurivaht Scott Carson tõrjus.

Esiliigas liidrite hulka kuuluvat Derbyt juhendab Frank Lampard, kes mängis omal ajal Chelseas mitu aastat ka praeguse Unitedi peatreeneri Jose Mourinho käe all.