Suurbritannia valitsus otsustas, et 1. juunini on kõik spordivõistlused keelatud


Liverpooli kodustaadion Anfield
Liverpooli kodustaadion AnfieldFoto: Han Yan via www.imago-images.de/Scanpix

Suurbritannia valitsus otsustas täna, et koroonaviiruse leviku tõkestamiseks ei toimu riigis kuni 1. juunini ühtegi spordivõistlust.

Suurbritannia valitsus on avaldanud 50-leheküljelise juhenddokumendi, milles kirjeldatakse üksikasjalikult, kuidas riik hakkab eriolukorda järk-järgult leevendama.

Kriisist väljumise kava teise etapina on plaanis ka kultuuri- ja spordiürituste jätkumine, kuid seda suletud uste taga ilma pealtvaatajateta.

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga meeskondade juhid kohtuvad esmaspäeval, et arutada hooaja jätkamise võimalusi. Premier League`i s peatati koroonakriisi tõttu kõik mängud alates 13. märtsist.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)