Suurbritannia kultuuriminister tahab Premier League'i mängud rahva tervise säästmiseks vabalevisse tuua


Suurbritannia kultuuriminister tahab Premier League'i mängud rahva tervise säästmiseks vabalevisse tuua
BT Sporti stuudio Anfieldi staadionil Liverpoolis.Foto: AFP/SCANPIX

Suurbritannia kultuuriminister Oliver Dowden tahab Premier League'i jalgpallimängud tasulistelt kanalitelt vabalevisse tuua, et inimesed ei hakkaks vastavate kanalite eest maksvate sõprade juures mänge vaatamas käima.

Suurbritannias näitavad Premier League'i Sky Sports ja BT Sport, mille eest paljud pole aga nõus maksma. Võib arvata, et kui koroonapandeemia taandub ja mängudega jätkatakse, muutuvad sõpruskondades need inimesed, kellel spordikanalid ostetud on, ühtäkki väga populaarseks, eriti veel olukorras, kus mängudele publikut ei lubata.

Dowden avaldas täna parlamendi digitaal-, kultuuri-, meedia- ja spordikomiteele, et tal on olnud Premier League'i juhtidega positiivsed läbirääkimised mängude ülekannete vabalevikanalitesse viimiseks.

"Olen Premier League'ile öelnud, et see ei saadaks kõige paremat signaali, kui nad oleksid esimene kinniste uste taga jätkuv suurem spordivõistlus, millele suur osa rahvast ligi ei pääse," sõnas Dowden.

Premier League'i klubid on arvestanud, et nad võivad uuesti treeningutega alustada 9. mail. Millal mängud jätkuda võiksid, pole veel teada.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)