Viimases voorus alistas ManCity võõrsil 4:1 Brighton & Hove Albioni. Võõrustajad asusis üllatuslikult 27. minutil Glenn Murray tabamusest juhtima, kuid City asju niisama ei jätnud. Juba minut hiljem viigistas Sergio Agüero seisu.

38. minutil viis Aymeric Laporte City juba juhtima. Riyad Mahrezi 63. ja Ilkay Gündogani 72. minuti väravad vormistasid lihtsalt lõppseisu.

ManCity vajas tiitli kindlustamiseks kindlasti võitu, kuna FC Liverpool alistas koduväljakul 2:0 Wolverhamptoni. Liverpooli mõlemad väravad lõi Sadio Mane. Tabamused sündisid 17. ja 81. minutil.

Kolmandana lõpetas hooaja Londoni Chelsea (72 punkti), kes tegi viimases voorus 0:0 viigi Leicester City'ga. Neljandana pääses tulevaks hooajaks Meistrite liigasse Tottenham. 71 silma kogunud Tottenham viigistas viimases voorus 2:2 Evertoniga.

ManCity kogus lõpuks 98 ja Liverpool 97 punkti. City jaoks oli see kuuendaks Inglismaa meistritiitliks. Ühtlasi sai neist esimene meeskond, kes viimase kümne aasta jooksul suutnud Premier League'i tiitlit kaitsta.

Liverpoolile on tiitlita jäämine kindlasti valus hoop. Viimati olid nad Inglismaa meistrid 1990. aastal. Sel hooajal kogutud 97 punktiga oleksid nad eelmisest 26-st hooajast tiitlita jäänud ainult ühel juhul. Sel hooajal sai Liverpool ainult ühe kaotuse. Sellise näitajaga ei ole keegi varasemalt Inglismaal tiitlita jäänud.