Premier League'is sündis uus vanuserekord: Fulhami eest jooksis platsile verinoor mängija


Premier League'is sündis uus vanuserekord: Fulhami eest jooksis platsile verinoor mängija
Harvey ElliotFoto: DAVID KLEIN, Reuters/Scanpix

Premier League'ist sel hooajal välja langev Fulham võttis lõppevast hooajast kaasa Inglismaa kõrgliiga ajaloo rekordi: nimelt jooksis nende eest täna platsile liiga kõigi aegade noorim mängija.

Fulhami akadeemia kasvandik Harvey Elliot tegi sealjuures Fulhami esindusmeeskonna eest debüüdi juba septembris liigakarikamängus, kuid Premier League'is ei olnud ta seni platsile saanud. Kohtumises Wolverhampton Wanderersiga usaldas Fulhami juhendaja Scott Parker noormehe aga 88. minutil vahetusest platsile - ning 16 aasta ja 30 päeva vanusest Elliotist saigi Inglismaa kõrgliiga ajaloo noorim pallur.

Enne Ellioti oli rekord sealjuures samuti Fulhami mängija nimel: kaitsja Matthew Briggs oli 2007. aastal 16 aasta ja 68 päeva vanune, kui tema oma liigadebüüdi kirja sai. Briggsist ei ole paraku tippmängijat saanud - Premier League'is pidi ta järgmist mängu ootama enam kui kolm aastat, kokku sai ta kõrgliigas seitsme aastaga platsile vaid 13 mängus. Tänasel päeval pallib 28-aastane Briggs Inglismaa tugevuselt kaheksandas liigas.

Wolverhampton võitis kohtumise 1:0.

Futboliit (talgpall)