Premier League'i tippväravavaht koroonaviirusest: mul sai õhk otsa, ma ei saanud hingata

 (1)
Pepe Reina Aston Villa väravasuul.
Pepe Reina Aston Villa väravasuul.Foto: PETER NICHOLLS, Reuters/Scanpix

37-aastane hispaanlasest tippväravavaht rääkis oma kogemusest koroonaviirusega. Karjääri tippaastad Liverpoolis veetnud Reina kuulub praegu Premier League'i tiimi Aston Villa ridadesse.

„Ma võidan praegu võitlust koroonaviirusega,“ rääkis Reina Itaalia väljaandele Corriere dello Sport. „Kõige keerulisemal hetkel ei saanud ma enam hingata. Ma jooksin lihtsalt õhust tühjaks. See oli minu senise elu kõige hullem olukord.“

„Ma olen hea meelega kodus karantiinis. Minuga koos on abikaasa Yolanda, meie viis last ning veel kaks sugulast. Maja on suur ja meie kodus ei ole üksindusel kohta,“ lisas ta.

„Esimeste sümptomite ilmnemise järel olin ma väga väsinud. Tõusis palavik, mille kõrval oli kuiv köha ning pidev peavalu,“ rääkis puurilukk. „Hirmu tundsin ainult ühel korral. See oli hetk, kui sain aru, et ma ei saa hingata. See oli minutite pikkune hirm. Minu kõri justkui sulgus.“

Reina sõnul hakkas ta end kehvemalt tundma nädal aega varem. Juba seejärel võttis ta tarvitusele ennetavad meetmed. Seda kõike tegi ta olukorras, kus talle ei olnud testi tehtud.

Aastatel 2005 kuni 2014 Liverpooli eest 396 kohtumist pidanud Reina on esindanud veel FC Barcelonat, Villarreali, Napolit, Müncheni Bayernit, AC Milani ning nüüd Aston Villat.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)