Premier League'i lootused jätkata hooajaga said tagasilöögi: kõrgliigaklubides tuvastati kuus koroonajuhtumit


Premier League'i lootused jätkata hooajaga said tagasilöögi: kõrgliigaklubides tuvastati kuus koroonajuhtumit
Mis saab Premier League'i hooajast?Foto: ANDY RAIN, EPA/Scanpix

Inglismaa jalgpalli Premier League'i klubide seas viidi nädala alguses läbi laustestimine, mille käigus avastati kuus koroonaviirusesse nakatunud meest kolmest erinevast klubist.

Suurbritannia valitsus andis jalgpalliklubidele loa alates teisipäevast alustada ühistreeningutega, kuid seda sotsiaalse distantseerumise reegleid arvestades. Sellega seoses viidigi kõikide klubide seas läbi laustestimine. Esmaspäevaks olid testitud 19 meeskonda ning kokku 748 mängijat ja töötajat. Norwich Citylt võeti proovid teisipäeval.

Laustestimise käigus tuli välja kuus koroonaviirusesse nakatunut, kellest kolm on Watfordi liikmed (üks mängija, kaks töötajat - toim) ja üks Burnley abitreener Ian Woan. Kolmanda klubi kohta detaile ei ole avalikustatud.

Watfordi meeskonna kapten Troy Deeney (31) teatas alles nädala alguses, et tema ühistreeningutest osa võtta ei kavatse. "Piisab ainult ühest nakatunust grupis ja mina ei taha sead viirust koju tuua. Minu poeg on ainult viie kuu vanune. Tal on hingamisraskused ning mina ei taha tema tervist rohkem ohtu seada."

BBC teatel peavad haigestunud veetma nädal aega karantiinis.

Seotud lood:

Premier League'is mängiti viimati 13. märtsil. Hooajaga loodetakse jätkata alates 12. juunist, kuid viimased arengud on neid lootusi pidurdanud.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)