Premier League'i jalgpallur nakatus koroonaviirusesse


Premier League'i jalgpallur nakatus koroonaviirusesse
Brightoni mängijad (sinises)Foto: Nick Potts, AP

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas palliva Brighton and Hove Albioni tegevdirektor Paul Barber avalikustas, et üks klubi mängijatest on nakatunud koroonaviirusesse.

Barberi sõnul ilmnesid kolmel mängijal sümptomid, mille järel tehti kõigile koroonaviiruse test. Ühe testi vastus osutus positiivseks. "Me ei testi oma mängijad rutiinselt, vaid ainult siis, kui neil esinevad sümptomid."

"Positiivse proovi andnud mängija tunneb end õnneks hästi ning loomulikult hoolitsetakse tema vajaduste eest," lisas Barber, kes ei soostunud nakatunu nime avaldamast.

Sarnaselt teistele klubidele on ka tabelis 15. kohal paiknev Brighton peatanud ühistreeningud ning kõik mängivad treenivad kodudes individuaalsete kavade järgi.

Teadaolevalt on Premier League'is tuvastatud koroonaviirus veel Londoni Chelsea noorel tähel Callum Hudson-Odoil ja Londoni Arsenali peatreeneril Mikel Artetal.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)