Manchester City viis esimese poolaja teisel üleminutil juhtima Raheem Sterling. 49. minutil tõmbas Arsenali kaitsja David Luiz karistusalas maha Riyad Mahrezi ja sai punase kaardi. Kaks minutit hiljem realiseeris Kevin de Bruyne penalti ja viis koduvõistkonna 2:0 ette.

Luiz oligi Arsenali suurim patuoinas - temal lasus süü ka Manchester City esimese värava puhul. Luiz sai platsil viibida vaid 25 minutit, sest esimese poolaja keskel pidi Arsenal tegema sunnitud vahetuse - Luiz jooksis väljakule vigastatud Pablo Mari asemel.

Lisaks sai Arsenali poolt vigastada Granit Xhaka, kelle mäng lõppes juba kaheksandal minutil.

81. minutil sai tagasilöögi ka Manchester City. Nende keskkaitsja Eric Garcia sai kokkupõrkes City väravavahi Edersoniga nii tõsiselt viga, et teda tuli enne platsilt lahkumist tohterdada ligi kümme minutit. Selleks hetkeks olid Cityl juba kõik viis lubatud vahetust tehtud, seega pidi ka koduvõistkond kümnekesi jätkama.

Eric Garcia kanderaamil.

City ei lasknud ennast pikast pausist heidutada ja teisel üleminutil suurendas nende eduseisu Phil Foden.

City hoiab tabelis 60 punktiga teist kohta, aga õige pea meistritiitlit kindlustada püüdvast Liverpoolist jäädakse maha 22 punktiga. Arsenal on 40 punktiga alles üheksandal positsioonil.

***
Päeva esimeses kohtumises tegid Aston Villa ja Sheffield United 0:0 viigi.

Võõrsil mänginud Sheffield United jäi 42. minutil ebaõiglaselt väravast ilma, sest väravajoonetehnoloogia ei tuvastanud, et Aston Villa puurilukk Orjan Nyland kukkus Oliver Norwoodi karistuslööki püüdes palliga üle väravajoone.

Tehnoloogiafirma Hawkeye tunnistas eksimust. "Hawkeye vabandab Premier League'i ja Sheffield Unitedi ees," seisis avalduses. Firma lisas, et tegu oli 9000 kohtumise jooksul esimese eksimusega, mille nende väravajoonetehnoloogia läbi lasi.

Võidu korral oleks Sheffield tõusnud tabelis Manchester Unitedi ette viiendale kohale, aga nüüd tuleb neil leppida 44 punkti ja kuuenda positsiooniga.