Pochettino avaldas, mida kohtunik talle Vertongheni peatrauma järel ütles

 (2)
Jan Vertonghen
Jan VertonghenFoto: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Tottenham Hotspuri jalgpalliklubi peatreener Mauricio Pochettino kiitis kohtunik Antonio Mateu Lahozi, kes tõestas teisipäevase Meistrite liiga mängu ajal Amsterdami Ajaxiga, et tema jaoks on kõige olulisem mängijate tervis ja turvalisus.

Pocchetino avaldas tänasel pressikonverentsil, mida Lahoz talle ütles pärast Tottenhami kaitsja Jan Vertongheni saadud tõsist peatraumat.

"Ta ütles mulle: "Mauricio, kas sa oled täiesti kindel, et tema seisund võimaldab tal mängu jätkata?". Mina vastasin, et küsigu seda arsti käest ning kui tohter vastas jaatavalt, saatsime Jani mängu. Kohtunik käitus fantastiliselt. Tahaksin teda kiita, sest tema jaoks oli prioriteediks mängija tervis ja turvalisus," sõnas Pocchetino.

Tottenhami boss nõustus ühtlasi, et selliste mängude ajal võiks olla staadionil ka sõltumatu arst, kes langetab lõpliku otsuse, kas pallur tohib uuesti platsile minna.

Vertonghen sai tõsise trauma, kui lendas võitluses palli pärast peaga vastu klubikaaslase Toby Alderweireldi õlga. Kui algselt lubasid Tottenhami arstid Vertongheni pärast tohterdamist väljakule tagasi, siis juba mõni minut hiljem tuli belglasel tuikudes väljakult lahkuda.

Tottenham kaotas Meistrite liiga poolfinaali avamängus Ajaxile 0:1. Kordusmäng on kolmapäeval Amsterdamis.

Futboliit (talgpall)