Mourinho sai vaheajal kohtunike sõimamise eest ühemängulise keelu

 (3)
SOCCER-ENGLAND-MUN-BUR/
Jose Mourinho kohtunikuga vaidlemasFoto: Carl Recine, REUTERS

Nagu Manchester Unitedi peatreeneril Jose Mourinhol oleks veel vähe muresid, määras Inglismaa jalgpalliliit portugallasele tema tempude eest ühemängulise tehnilises alas viibimise keelu.

Mourinho oli eelmisel nädalavahetusel Burnleyga tehtud 0:0 viigimängu poolajapausil läinud matši kohtunike juurde ning oma arvamust nende tegevusest väga ühemõtteliselt avaldanud. Teiseks poolajaks saadeti roppusi kasutanud Mourinho mängu tribüünile vaatama.

Nüüd otsustas Inglismaa jalgpalliliit Mourinhole ka karistuse määrata - mees peab järgmist kohtumist Swanseaga samuti tribüünilt vaatama.

Inglismaal tähendab tehnilises alas viibimise keeld sisuliselt seda, et peatreeneril on meeskonna juhendamine lihtsalt raskendatud, mitte keelatud - kui Sir Alex Fergusonil oli oma aegadel kuulus valge telefon, mille abil ta pingiga ühendust pidas, siis Mourinho kasutas Burnley vastu teisel poolajal sõnumitoojat, kes edastas pingile tema sedeleid.

Lisaks keelule määrati Mourinhole ka 8000 naela suurune rahatrahv, millele lisandub 50 000 naela kommentaaride eest, mida portugallane tegi kohtunike kohta enne kohtumist Liverpooliga.

Futboliit (talgpall)