Manchester United juhib Premier League`i palgatabelit, üldliider on Barcelona

 (1)
Jose Mourinho ja Paul Pogba
Jose Mourinho ja Paul PogbaFoto: Nick Potts, PA Wire/PA Images/Scanpix

Inglismaa jalgpalliliigas alles 7. kohal asuv Manchester United on ühes arvestuses Premier League`i edukaim. Nimelt teenivad selle klubi põhikoosseisu mängijad Inglismaal kõige suuremat palka.

Manchester City tuli küll mullu Premier League`i meistriks ning asub esikohal ka praegu, kuid nende põhikoosseisu mängijad saavad üle poole miljoni naela väiksemat aastapalka kui Manchester Unitedi mehed, teatab Global Sports Salaries Survey.

Viimati viis hooaega tagasi Inglise meistriks tulnud Manchester Unitedil on mängijate keskmine aastapalk 6,535 miljonit naela (7,390 miljonit eurot), järgnevad Manchester City 5,993, Chelsea 5,020, Liverpool 4,862, Arsenal 4,853 ja Tottenham 3,516 miljoni naelaga.

Eriti väike tundub see number hetkel kolmandat kohta hoidval Tottenhamil, kellele järgnevad tihedalt Everton ja West Ham United.

Kuigi Premier League`i klubide palgafond on keskmiselt lausa 36% kõrgem kui La Liga klubidel, on tipus ikkagi Hispaania gigandid. Barcelona põhikoosseisu mängijate keskmine aastapalk on koguni 10,454 miljonit naela. Teisel kohal on Madridi Real (8,090) ja kolmandal Itaalia meister Torino Juventus (6,727).

Barcelona palganumbri kergitas ülikõrgeks Lionel Messi uus leping, mis toob talle aastas sisse koguni 50 miljonit naela (enne makse).

Futboliit (talgpall)