Liverpooli eilne võit Bournemouthi üle tähendas, et Pep Guardiola juhendatav Manchester City pidi esikoha taastamiseks kindlasti võitma, kuigi neil on Liverpoolist üks kohtumine rohkem peetud.

Juba esimese 25 minutiga oli Cityl neli väravat löödud ning lõppseis tähendas Chelsea'le klubi ajaloo suurimat kaotust alates 1991. aastast, mil Nottingham Forestile häviti skooriga 0:7.

Väravasajuga tegi algust Raheem Sterling 6. minutil, kellele jäi 80. minutil ka lõppskoori vormistamise au. Kübaratriki tegi 13., 19. ja 56. minutil (viimane penaltist) skoorinud Sergio Agüero. Tabamuse sai kirja ka Ilkay Gündogan.

Seejuures sai Agüerost esimene Premier League'i mängija, kes ühel areenil (argentiinlase puhul Etihadi staadionil) teinud kokku üheksa kübaratrikki. Varem oli Londoni Arsenali legend Thierry Henry hoidnud vastavat rekordit Highbury staadionil (Arsenali koduväljak 2006. aastani - toim) löödud kaheksa kaabutrikiga. Eelmises City kodumängus lõi ta 3. veebruaril kolm väravat just Arsenalile (3:1).

Kolme väravaga ühes mängus hiilgas Agüero teist kodumängu järjest. Enne teda olid Premier League'is kaks järjestikust kübaratrikki teinud neli mängijat, viimati Didier Drogba 2010. aasta augustis. Kokku oli see Agüero 11. Premier League'i kübaratrikk. Sel aastal on ta Inglise meistriliigas kõmmutanud juba kuus väravat ehk kaks väravat rohkem kui ükski teine mängija.

Päeva esimeses kohtumises alistas Tottenham Hotspur kodusel Wembley staadionil 3:1 Leicester City. Skoori avas 33. minutil Kolumbia kaitsja Davinson Sanchez ning Tottenhami edu suurendas 63. minutil Christian Eriksen.

Manchester City ja Liverpoolil on tabelis kirjas 65 punkti, Tottenhamil kolmandana 60. Neljas on Manchester United (51), viies Londoni Arsenal (50), kuues Chelsea (50). Seitsmes meeskond Wolverhampton jääb Chelseast maha juba 12 silmaga.