Londoni Chelseale määratud ränk karistus paneb nad sundseisu, valusa hoobi võib saada ka Madridi Real

 (7)
Eden Hazardi tulevik on lahtine.
Eden Hazardi tulevik on lahtine.Foto: A. Di Loreto/UK Sports Pi/SIPA, A. Di Loreto/UK Sports Pi/SIPA/Scanpix

Rahvusvaheline Jalgpalli Liit FIFA määras Londoni Chelsea jalgpalliklubile mängijate ostmise keelu kaheks järgmiseks üleminekuaknaks. Noormängijatega sahkerdamise tõttu kehtib Chelseale üleminekuturul nüüd keeld 2020. aasta jaanuari lõpuni. Säärane olukord paneb klubi aga paljuski sundseisu.

Eeloleval suvel saab Chelseal leping läbi vanameistrite David Luizi, Olivier Giroud' ja Gary Cahilliga. Kuna Chelsea ei saa aga uusi mängijaid osta, siis nad on tõenäoliselt olukorras, kus juba üle 30-aastastele mängijatele tuleb maksta tunduvalt üle nende turuhinna, kuna asendajaid ei ole võimalik lihtsalt osta.

Ka kaugemasse tulevikku vaadates on asi veidike hapu. Nimelt saavad 2020. aasta suvel kontrahtid läbi Eden Hazardi, Williani ja Pedroga. Nüüd ollakse olukorras, kus tuleks ka kõigi nendega kindluse mõttes uuesti käed lüüa. Nagu aga teada, siis nimetatud mängijad ise ei pruugi asjast eriti huvitatud olla.

Kõige keerulisemas seisus ongi Hazard. Belgia koondise äss on mitmel puhul mõista andnud, et suvel sooviks ta liituda Madridi Realiga. Kuna Chelsea ei saa talle nüüd aga asendajat osta, siis on tõenäoline, et Londoni klubi loobub üldse tehingust. Samamoodi võib Chelsea loobuda ka noormängija Callum Hudson-Odoi müümisest.

Futboliit (talgpall)