Liverpool sõlmis rekordilise tehingu, kuid ees ootab hoopis kohtutee

 (4)
Liverpooli mängumehed kannavad sel hooajal veel New Balance'i mänguvormi. Tuleval hooajal võib nende seljas olla juba Nike'i toodang.
Liverpooli mängumehed kannavad sel hooajal veel New Balance'i mänguvormi. Tuleval hooajal võib nende seljas olla juba Nike'i toodang.Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA, CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Liverpooli jalgpalliklubi mängumehed kannavad New Balance'i mänguvormi ning teevad seda vähemalt järgmise aasta juunini.

Praeguseks on Liverpool jõudnud kokkuleppele sporditarvetefirma Nike'iga, kes peaks hakkama vutiklubi varustama alates järgmisest hooajast. Liverpoolile toob Nike'iga sõlmitud leping aastas sisse üle 90 miljoni euro. Tegemist on Premier League'i rekordiga. Praegune tippmark kuulub 85 miljoni euroga Manchester Unitedile, kellel on kontraht Adidasega.

New Balance ei taha aga Liverpoolist niisama lihtsalt loobuda ja on ette võtnud kohtutee. Nimelt on nende sõnul praeguses lepingus punkt, mille kohaselt saavad nemad jätkuvalt tarnida Liverpoolile mängusärke, kui nad on valmis tegema täpselt samasuguse pakkumise nagu mõni teine firma.

„Saame kinnitada, et meile võistlusvarustust tarniv New Balance on alustanud meie vastu kohtuteed. Rohkem avaldusi me antud teemal ei tee,“ kinnitati Inglismaa klubist väljaandele The Athletic.

New Balance saab enda sõnul teha Nike'iga samaväärse rahalise pakkumise. Liverpool aga tahaks alustada koostööd Nike'iga, kuna viimase globaalne võrgustik ja turunduslik võimekus on lihtsalt tunduvalt suuremad.

Futboliit (talgpall)