Liverpool möödus Manchester Unitedist ja tõusis teiseks

(18)
Mohamed Salah lõi juba hooaja 23. liigavärava
Mohamed Salah lõi juba hooaja 23. liigaväravaAFP

Eesti jalgpallikoondislase Ragnar Klavani koduklubi Liverpool alistas täna Inglismaa meistrivõistlustel oma koduväljakul West Ham Unitedi 4:1 ja tõusis teisele kohale. Eestlane kaasa ei teinud.

Mängu domineerinud Liverpool asus juhtima 29. minutil, kui nurgalöögi järel saatis palli peaga väravasse Emre Can. Kohe teise poolaja alguses lõi Mohamed Salah oma tänavuse hooaja 31. värava, tehes seisuks 2:0.

Mõned minutid hiljem kasvatas Roberto Firmino eduseisu kolmeväravaliseks, kuid peatselt lõi Michail Antonio ühe tagasi. Lõppseisu 4:1 vormistas Sadio Mane 77. minuti tabamus.

Võit tõstis Liverpooli 57 punktiga teisele kohale. Ühe silmaga jääb maha Manchester United, nelja ja viie punkti kaugusel on vastavalt Chelsea ja Tottenham. Kindel liider on Manchester City 72 punktiga.

Kuna selles voorus kohtuvad omavahel Manchester United - Chelsea (homme) ja Arsenal - Manchester City (1. märtsil), on Liverpoolil suur lootus lähikonkurentidega vahet kasvatada.

Kuigi Klavan oli vigastusest paranenud, tänaseks mänguks ta koosseisu ei mahtunud. Keskkaitses tegutsesid Virgil van Dijk ja Joel Matip.

Tabeliseis:
Mane lööb 4:1! Liverpooli ründemängu on lihtsalt nauding vaadata.
73. minut: Mane lööb posti! Taas tegi hiilgava eeltöö Alex Oxlade-Chamberlain.
Salah tõusis tänase tabamusega Harry Kane`i kõrvale väravaküti tiitlit jagama. Mõlema mehe arvel on selle hooaja Premier League`is 23 tabamust. https://twitter.com/premierleague/status/967433444878794752
3:1. Ja kohe kaotab Liverpool keskväljal palli ja West Ham lööb kontrarünnakuga ühe tagasi! 59. minutil tegi skoori Michail Antonio.
2:0 Liverpoolile! Alex Oxlade-Chamberlain tegi hiilgava eeltöö ja andis kukkumise pealt palli Mohamed Salahile, kes mõistagi karistusalas ei eksi ja saadab palli võrku!
Algas teine poolaeg.
Tulemused poolajavileks:
Kui Liverpool täna võidab, tõusevad nad punktiga Manchester Unitedist mööda ja teisele kohale. Liverpoolil ongi suurepärane võimalus lähikonkurentide eest ära põgeneda, sest selles voorus on omavahel vastamisi nii ManUtd-Chelsea (homme) kui Arsenal-ManCity (1. märtsil).
1:0 Liverpoolile! Emre Can jääb nurgalöögi järel vabaks ja saadab palli peaga võrku!
25 minutit mängitud ning Liverpool - West Hami kohtumises on skoor avamata.
Hetkel käib veel neli liigamängu, kahes neis on skoor avatud: Bournemouth 0:1 Newcastle, Brighton 1:0 Swansea.
15. minut: Latt päästab Liverpooli! Arnautovic tõstab kontrarünnakul palli üle väravavahi, kuid mänguvahend tabab latti.
Üks Premier League`i mäng on täna juba lõppenud. Kaheksandal kohal asuv Leicester City tegi kodus  1:1 viigi tabeli eelviimase meeskonna Stoke City`ga.
Salah lööb juba teisel minutil posti!
Tere, jalgpallifännid! Liverpool kohtub täna Inglise liigas West Ham Unitediga. Ragnar Klavanit kahjuks koosseisus ei ole.