Southamptoni võiduvärava lõi Anfieldil vahetusest sekkunud iirlane Shane Long 90. minutil.

Kui avapoolajal lõi ohtlikumad olukorrad pigem külalismeeskond, siis teisel mängupoolel sai ka Liverpool oma ründemängu täisvõimsusel käima, kuid ühtegi võimalust ikkagi realiseerida ei suudetud. Kõige lähemal oli Liverpool väravale 54. minutil, kui puurivaht Fraser Forster lasi Emre Cani tugeva pealelöögi järel palli üle sõrmede lennata, ent tegi seejärel värava joonelt imelise tõrje.

Ragnar Klavan tänaseks mänguks algkoosseisu ei pääsenud, loovutades koha Joel Matipile. Ka vahetusest eestlane platsile ei pääsenud, sest Liverpoolil oli vaja tugevdada hoopis oma ründemängu.

Teine finalist selgub neljapäeva õhtul Hull City ja Manchester Unitedi mängust. Selle poolfinaali avamängu võitis ManU 2:0.

Liverpooli tänane algkoosseis: Karius, Alexander-Arnold, Lovren, Matip, Milner, Henderson, Can, Lallana, Coutinho, Firmino, Sturridge.
Varumehed: Mignolet, Moreno, Lucas, Origi, Klavan, Woodburn, Wijnaldum.