Sinisärgid läksid juba 3. minutil Richarlisoni väravast kohtumist juhtima. Võõrustajad ei suutnud vaatamata püüdlustele väravaarvet avada. Liverpool valdas palli 71% mänguajast ning tegi kokku 15 pealelööki Evertoni kaheksa vastu. Teise väravani jõudis aga külalisvõistkond, kui islandlane Gylfi Sigurdsson realiseeris 83. minutil penalti.

Everton lõpetas sellega pika ootuse. Viimati alistasid nad võõrsil Liverpooli Premier League'is 1999. aastal.

Negatiivset ajalugu tegi Liverpool, saades Premier League'is koduväljakul neljanda kaotuse järjest. Viimati "suutis" Liverpool seda 1923. aasta detsembris.

Liverpooli peatreener Jürgen Kloppi ja Co'd tabas mängu jooksul veel üks tagasilöök, kui vigastuse tõttu pidi platsilt lahkuma kapten Jordan Henderson. Liverpoolil olid juba varasemalt vigastuste tõttu väljas Fabinho, Joe Gomez, Diogo Jota, Joel Matip, James Milner ja Virgil van Dijk.

Juba neljanda järjestikuse kaotuse saanud Liverpool jätkab tabelis 40 punktiga kuuendal kohal. Evertonil on tänu võidule samuti 40 silma koos, aga parem väravatevahe annab eelise punasärkidele.

Esiotsaklubidest kaotas punkte ka Londoni Chelsea, tehes võõrsil 1:1 viigi Southamptoniga. Southamptoni viis juhtima Liverpoolist laenul olev Takumi Minamino, Chelseale päästis viigipunkti Mason Mount.