Leicester City omaniku surnukeha säilitatakse veel 100 päeva pärast seitsmepäevast matusetseremooniat

 (1)
Leicester City omaniku surnukeha säilitatakse veel 100 päeva pärast seitsmepäevast matusetseremooniat
Leicester City mängijad klubi omaniku matustel.Foto: SIPA/SCANPIX

Ülemöödunud laupäeval kopteriõnnetuses hukkunud Leicester City jalgpalliklub omaniku Vichai Srivaddhanaprabha matused Taimaal kestavad budistlike kommete kohaselt nädal aega.

Eile osalesid matustel ka laupäevaselt mängult Cardiffiga otse Taimaale lennanud 18 Leicesteri meeskonna liiget eesotsas kapten Wes Morgani, peatreener Claude Pueli, ründaja Jamie Vardy ja väravavaht Kasper Schmeicheliga.

9. novembril lõppeva matusetalituse järel säilitatakse Srivaddhanaprabha surnukeha veel 100 päeva, enne kui see kremeeritakse.

Matused algasid laupäeval Bangkokis Debsirindrawase templis. Esmajärjekorras tehti ära budistide traditsioonile vannitamisrituaal, mis näeb ette, et kõik matuse külastajad tilgutavad surnu käele püha vett. Alles seejärel surnu kammitakse, riietatakse ja asetatakse kirstu. Igal õhtul käivad kirstu juures Buddha mungad spetsiaalseid salme lugemas.

Lisaks Srivaddhanaprabhale hukkus Leicester City staadioni parkla läheduses alla kukkunud kopteris veel neli inimest: mõlemad piloodid ning kaks Tai miljardäri assistenti, kellest üks oli endine Miss Tai Nusara Suknamai.

Foto: SIPA/SCANPIX
Futboliit (talgpall)