Legendaarne Paul Scholes asus peatreeneri ametisse

 (1)
Paul Scholes
Paul ScholesFoto: Reuters Staff/Scanpix

Manchester Unitedi ja Inglismaa jalgpallikoondise endine tähtmängija Paul Scholes nimetati Inglise tugevuselt neljandas liigas mängiva Oldham Athleticu peatreeneriks. 44-aastane Scholes sõlmis Oldhami klubiga, mida ta poisikesepõlves fännas, pooleteise aasta pikkuse lepingu.

44-aastane Scholes sõlmis Oldhami klubiga, mida ta poisikesepõlves fännas, pooleteise aasta pikkuse lepingu.

Inglismaa Jalgpalliliit lubas Scholesil peatreeneriks asuda vaatamata sellele, et ta on aste madalamal ehk viiendas divisjonis mängiva Salford City üheks omanikuks. Endine poolkaitsja lahkus selle meeskonna direktori ametikohalt, kuid säilitas oma 10%-lise osaluse klubis.

"Kuigi Paul ei olnud kunagi Salford Citys tegevtöötaja, astus ta direktori kohalt tagasi, et keskenduda 100%-liselt Oldhamile," seisab Salford City pressiteates.

Scholes võtab Oldhami üle olukorras, kus klubi on 14. kohal. Play-offi pääsust lahutab neid üheksa punkti, väljalangemistsoonist 14 punkti.

Oldhami meeskonda juhendas alates mullu detsembrist, kui vallandati peatreener Frankie Bunn, klubi noorteakadeemia treener Pete Wild.

Scholes veetis terve oma profikarjääri (1993-2011, 2012-13) Manchester Unitedis, kus lõi 499 liigamänguga kokku 107 väravat ning jõudis koguni 25 tiitlivõiduni. Seejuures 11 korda krooniti ta Premier League`i võitjaks ja kahel korral Meistrite liiga tšempioniks.

Futboliit (talgpall)