Legendaarne Chelsea väravavaht nimetas pika karjääri kõige ohtlikuma konkurendi


Legendaarne Chelsea väravavaht nimetas pika karjääri kõige ohtlikuma konkurendi
Petr ČechFoto: PATRIK STOLLARZ, AFP/Scanpix

Aastaid Londoni Chelsea jalgpalliklubi väravat valvanud Tšehhi puurilukk Petr Čech avaldas, et kõige rohkem valmistas talle peavalu endise Manchester Unitedi ründetähe Wayne Rooney vastu mängimine.

"Wayne Rooney," vastas Čech küsimusele, kelle vastu oli väravavahina kõige raskem mängida. "Alati, kui Unitedi vastu mängisime, pidin jälgima eriti hoolikalt, kui tema käes pall oli. Wayne mängis väga kavalalt ja ettearvamatult."

"Ta on mees, kes suudab taga ajada, võidelda, joosta ja on oma löökidega väga osav," kiitis tšehh inglast. "Ta suutis keskväljalt väravaid lüüa ning proovis alati palli üle sinu lüüa, kui olid väravast liiga kaugele tulnud. Nautisin väljakutseid tema vastu väga."

Petr Čech mängis Chelsea ridades aastatel 2004-2015, võites sinisärkide ridades neli Premier League'i tiitlit, neli Inglismaa karikat ning aitas leivaisa korra nii Meistrite Liiga kui Euroopa Liiga triumfini. Chelsea ridadest siirdus ta linnarivaali Londoni Arsenali juurde, kus ta 2019. aastal ka karjääri lõpetas. Ta on ühtlasi Tšehhi rekordinternatsionaal, olles koondist esindanud 124-l korral.

Futboliit (talgpall)