La Manche`i kohal kadunuks jäänud Argentina tippjalgpalluri ja lennukipiloodi otsingud lõpetati

 (4)
Emiliano Sala
Emiliano SalaFoto: CRISTINA QUICLER, AFP/Scanpix

Esmaspäeva õhtul La Manche`i väina kohal kadunuks jäänud Argentina jalgpalluri Emiliano Sala ja lennukipiloot David Ibbotsoni aktiivsed otsingud on lõpetatud.

Eelmisel nädalal Nantesi klubist Cardiff Citysse siirdunud 28-aastane Sala alustas esmaspäeva õhtul koos Ibbotsoniga lendu Prantsusmaalt Walesi pealinna, kuid väikelennuk kadus Alderney saare lähistel radaritelt.

Päästjad on viimase 80 tunniga läbi otsinud umbes 4400 ruutkilomeetri suuruse ala, aga mingeid jälgi lennukist ega meestest ei avastatud. Täna õhtul teatati, et aktiivsed otsingud lõpetatakse.

"Me vaatasime üle kogu informatsiooni, mis meie käsutuses oli, ning teades, mis hädaabivarustus oli väikelennuki pardal, võtsime vastu raske otsuse otsingud lõpetada," teatas Guernsey sadamakapten David Barker.

Kolm päeva väldanud otsingutel osalesid kolm lennukit, viis helikopterit ja kaks päästepaati. "Ma olen täiesti kindel, et me poleks saanud teha midagi enamat," lisas Barker.

Kuigi Sala perekond nõudis tungivalt otsingute jätkumist, leidsid päästjad, et sellel pole enam mõtet, sest meeste elusana leidmise tõenäosus olevat ekstreemselt väike.

Sala osteti Cardiff Citysse klubi rekordit tähistava 17 miljoni euro eest.

Futboliit (talgpall)