Koroonaviirusesse nakatunud Liverpooli legend pääses kodusele ravile


Koroonaviirusesse nakatunud Liverpooli legend pääses kodusele ravile
Foto: PA Pictures/Scanpix

69-aastane endine Liverpooli mängija ja peatreener Kenny Dalglish on nii palju paranenud, et arstid kirjutasid ta haiglast välja.

Jalgpallilegend sattus kolmapäeval haiglasse sapikividega ning rutiinse COVID-19 testi käigus avastati tal ka koroonaviirus, kuigi selle sümptomeid mehel polnud. Endine Celcicu, Liverpooli ja Šoti koondise ründaja ravib end nüüd edasi kodus.

Dalglish kasutas The Sunday Posti veergudel juhust ja kiitis haiglatöötajaid, kes tegid teda ravides "suurepärast tööd".

"Inimesed võivad arvata, et ma sain oma nime tõttu parimat ravi, kuid kinnitan, et kõik patsiendid NHS-is (Suurbritannia tervishoiusüsteem - toim) on parimates kätes. Meil on riigina vedanud, et nad meil on ning ma soovin neile kõigile kõike paremat, sest nad töötavad palehigis, et meid sellest pandeemiast läbi aidata," ütles Dalglish.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
Futboliit (talgpall)