Koroonaviirus nõudis inglasest jalgpalli maailmameistri elu


Koroonaviirus nõudis inglasest jalgpalli maailmameistri elu
Norman Hunter 1974. aastal Leedsi särgisPA/SCANPIX

Reedel suri haiglas koroonaviiruse tagajärjel 76-aastaselt endine Inglismaa jalgpallikoondise keskkaitsja Norman Hunter.

Hunter viidi haiglasse 10. aprillil pärast seda, kui tal avastati koroonaviirus. "Vaatamata Hunteri võitlusele ja arstide tööle kaotas ta paraku täna hommikul oma lahingu," seisis Leeds Unitedi jalgpalliklubi teates.

Karjääri säravaimad aastad veetis Hunter just Leedsis, mille ridadesse ta kuulus aastatel 1962-1976. Ta tuli klubi särgis kahekordseks Inglismaa meistriks (1969 ja 1974) ja triumfeeris korra FA karikasarjas (1972). 1974. aastal valiti ta Inglismaa kõrgliiga hooaja parimaks mängijaks ning liiga sümboolsesse koosseisu. Aasta võrra hiljem jõudis ta Leedsiga Meistrite Liiga eelkäija Euroopa karika finaali, kus jäädi aga alla Müncheni Bayernile.

Hunter tuli 1966. aastal Inglismaa koondise ridades ka maailmameistriks, kuigi turniiril ta mänguaega ei teeninud. Inglismaa koondise eest pääses ta väljakule kokku 28 korda, lüües selle aja jooksul ka kaks väravat.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)