Kas Premier League saab kulminatsiooni Hiinas? "See on hullumeelne idee."


Kas Premier League saab kulminatsiooni Hiinas? "See on hullumeelne idee."
Mis saab Premier League'i hooajast?Foto: PETER POWELL, EPA/Scanpix

Inglismaa jalgpalli Premier League'is peavad kõikide klubide esindajad reedel videokonverentsi, kus arutatakse, mida pooleli jäänud hooajaga teha. Ühe variandina on laual kõrgliiga kolimine Hiinasse.

Inglismaa kõrgliigaklubide esimene siht on hooaeg ühel või teisel võimalusel ikkagi lõpuni mängida. Nimelt võivad meeskonnad kaotada kokku kuni 869 miljoni euro jagu teleõiguste rahasid, kui praegusel hooajal enam ühtegi kohtumist ei peeta.

Väljaande Athletic teatel ongi seega üks klubi pakkunud välja ettepaneku viia kohtumised üle Hiina, kus on koroonaviiruse levikut suudetud vaikselt piirata ning mõnes provintsis on juba liikumispiiranguid lõdvendatud. Ühtlasi saaksid Premier League'i klubid sellisel juhul anda oma staadionid Suurbritannia tervishoiuhoiuteenistusse kätte, et neid saaks ajutiselt meditsiinikeskustena kasutada.

Samas on klubisid, kes on meistrisarja teisele poole maailma kolimise idee juba maha kandnud. "Ühe riigina pakutakse kogu aeg Hiinat välja. See ei ole lihtsalt loogiline," rääkis anonüümseks jääda soovinud klubi ametnik Athleticule. "See on hullumeelne idee ning usun, et see lükatakse kindlasti tagasi. Kui me selle läbi viiks, satuksime veel suurema kriitikarahe alla."

Nimelt on mitmed Premier League'i klubid eesotsas Tottenham Hotspuriga saanud Inglismaal palju kriitikat otsuse eest vähendada töötajate palku, kuid mitte kärpida mängijate teenistusi, kelle palgad ulatuvad sadadesse tuhandetesse naeltesse. "Meid on süüdistatud selles, et elame mullis. Tunnen, et praegusel hetkel on inimestel õigus," jätkas ühe klubi ametnik. "Ma ise küll ei ela, aga saan aru, miks teised arvavad nii meie kohta."

Praeguse seisuga on Inglismaal peatatud hooaeg 30. aprillini. Kõigi eelduste kohaselt nihutatakse reedesel koosolekul kuupäeva veelgi edasi. Lisaks Hiinasse kolimisele on laual veel mitu varianti, kuidas oleks võimalik hooajaga ikkagi jätkata. Ühe lahendusena on välja pakutud alles jäänud kohtumiste pidamine kahel kuni kolmel staadionil ja seda suletud uste taga. Loomulikult tehtaks mängudest otseülekanded.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)