Võõrustajad pääsesid kohtumist juhtima 22. minutil, kui õnnetu omavärava sai kirja Rob Holding. Kümmekond minutit hiljem viigistas Nicolas Pepe mänguseisu, realiseerides penalti.

Vaheajale mindi siiski Evertoni eduseisus. Avapoolaja viimasel minutil suunas nurgalöögist peaga palli väravasse Yerri Mina. Rohkem väravaid kohtumises ei löödudki ning Evertoni võit oli tõsiasi.

Hooaja kaheksanda kaotuse saanud Arsenal on 14 mänguga kogunud 14 punkti, mis on meeskonna halvim tulemus alates hooajast 1974/1975. Sellega nad hoiavad tabelis 15. kohta. Kolmanda järjestikuse võidu teeninud Everton kerkis tabelis teiseks, jäädes linnarivaalist FC Liverpoolist maha viie punktiga.

Võidulisa teenis ka Manchester City, alistades võõrsil 1:0 Southamptoni. Mängu ainsa värava lõi Raheem Sterling kohtumise 16. minutil. Päeva esimeses mängus lõi Liverpool Crystal Palace'ile seitse vastuseta väravat.