Inglismaa Premier League`is kaalutakse jalgpallimängude lühendamist

 (2)
Liverpooli kodustaadion Anfield
Liverpooli kodustaadion AnfieldFoto: Han Yan via www.imago-images.de/Scanpix

Premier League`is võivad mängud jätkuda lühendatud kujul, teatas Inglismaa profijalgpallurite assotsiatsiooni tegevjuht Gordon Taylor BBC-le.

Taylori sõnul on selline variant kaalumisel turvalisuse huvides. "Nad (mängijad) pole rumalad ja tahavad veenduda, et mängude jätkamine on turvaline. Me ei saa tulevikku ette ennustada, kuid võime kaaluda erinevaid ideid - rohkem vahetusi, lühem kui 45-minutilini poolaeg, neutraalsed staadionid," loetles Taylor variante.

Premier League`ist kinnitati aga BBCile, et mängude lühendamise plaan ei ole laual. "Sellel teemal pole peetud ühtegi diskussiooni," märkis liiga juht Rick Parry.

Inglismaa meistriliiga mängudega loodetakse jätkata 8. juunil. Parry kinnitas, et hooaeg peab lõppema hiljemalt 31. juuliks.

Premier League’i juhid pidasid meeskondadega möödunud reedel videokonverentsi, kus ei tehtud ühtegi otsust hooaja jätkamise ega lõpetamise kohta. Ainsana määrati kindlaks, et juhul kui hooaeg jätkub, siis neutraalsetel staadionitel. Seni pidamata 92 kohtumist toimuksid kuni kümnel väljakul.

Futboliit (talgpall)