Inglise esiliigaklubi kreeklasest omanikul diagnoositi koroonaviirus. Mees viibis alles reedel staadionil ja tegi fännidega pilte


Inglise esiliigaklubi kreeklasest omanikul diagnoositi koroonaviirus. Mees viibis alles reedel staadionil ja tegi fännidega pilte
Foto: Imago Sport/Scanpix

Inglismaa jalgpalli esiliigas mängiva Nottingham Foresti klubi omanikul Evangelos Marinakis, kellele kuulub ka Kreeka meeskond Piraeuse Olympiakos, tuvastati koroonaviirus.

52-aastane kreeklane avaldas uudise alles neli päeva pärast seda, kui oli reedel külastanud Nottingham Foresti mängu Millwalliga, millel olid ka pealtvaatajad. Pole teada, kas ta ka mõne klubi mängijaga kontaktis oli.

Marinakis avaldas uudise oma diagnoosist täna Instagramis. "Uus viirus on mind kätte saanud ning ma tunnen kohustust avalikkusele sellest teada anda," ütles ta.

"Tunnen end hästi. Olen tarvitusele võtnud kõik abinõud ning allun arstide korraldustele. Soovitan kõikidel kaaskodanikel sama teha. Soovin kõigile kiiret paranemist."

Nottingham Forest kaotas reedel Millwallile 0:3. Marinakis oli lahkelt nõus staadionil ka fännidega piltide jaoks poseerima.

Kuna uudis on värske, pole veel teada, kuidas see mõjutab Nottingham Foresti mängijaid ning klubi järgmisi kohtumisi. Samuti kardetakse, et plaanid peab ümber tegema ka Millwalli meeskond.

Kui selgub, et Marinakis on viimasel ajal kontaktis olnud ka Olympiakose meeskonnaga, võib ohus olla ka Kreeka klubi neljapäevane Euroopa liiga kohtumine Wolverhamptoniga, mis juba niigi kinniste uste taga toimub.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
Futboliit (talgpall)