Hukkunud jalgpalluri koduklubi kaebas FIFA otsuse spordikohtusse

 (2)
Emiliano Sala mälestamine
Emiliano Sala mälestamineFoto: LOIC VENANCE, AFP/Scanpix

Cardiff City jalgpalliklubi on otsustanud vaidlustada Rahvusvahelise Jalgpalliliidu (FIFA) otsuse, mille kohaselt tuleb neil lennuõnnetuses hukkunud Emiliano Sala eest maksta Nantesile 5,3 miljonit naela ehk 6 miljonit eurot.

Hetkel Inglismaa esiliigas mängiv Cardiff kaebab otsuse Spordikohtusse (CAS), sest leiab, et Sala polnud jaanuaris lennuõnnetuses hukkumise ajal veel ametlikult nende mängija.

Cardiff ostis Sala Nantes`ist 15 miljoni naela eest ning FIFA otsuse kohaselt on Walesi klubi kohustatud prantslastele maksma 5,3 miljonit, mis oli lepingu kohaselt esimeseks sissemakseks. Teise osamakse ehk 9,7 miljonit pidi Cardiff tegema alles 2020. aasta jaanuaris ning seda FIFA inglastelt välja ei nõudnud.

Prantsusmaa kõrgliigaklubi Nantes väidab omakorda, et kuna klubid olid õnnetuse hetkeks juba omavahel kokkuleppele jõudnud, peaks Cardiff tasuma kogu üleminekutasu.

Sala ja lennukipiloot David Ibbotson kukkusid väikelennukiga alla tänavu 21. jaanuaril La Manche'i väina kohal. 28-aastase Sala surnukeha leiti hiljem koos lennukivrakiga üles, kuid 59-aastane Ibbotson on siiani leidmata.

Futboliit (talgpall)