Howard Webb: kohtunikud maksid Liverpoolile võidu

 (15)
Britain Soccer Premier League
Michael Oliver piirdus Wayne Rooneyle kaardi näitamise asemel loengugaFoto: Dave Thompson, AP

Inglismaa endise tippkohtuniku Howard Webbi sõnul tegid Manchester Unitedi ja Liverpooli pühapäevast kohtumist vilistanud õigusemõistjad mitu olulist eksimust, mis läksid Ragnar Klavani ja Liverpooli kahjuks.

Peamiseks jututeemaks oli mängu järel kohtunike vaatevinklist mõistagi Unitedi 84. minuti viigivärav, millele eelnenud olukorras oli Antonio Valencia ilmselgelt suluseisus.

"Manchester United sai selles olukorras kasu abikohtuniku Mick McDonough' eksimusest," sõnas Webb The Timesile. "Abikohtuniku jaoks on positsioon kõige tähtsam ja ta ei olnud selles olukorras seal, kus ta pidi olema - suluseisujoont valvamas."

"Kuna ta oli situatsioonist liiga kaugel, ei saanud ta hinnata, kas Valencia oli suluseisus või mitte. Sel juhul ei jää kohtunikul muud üle, kui ründajal mängida lasta, aga ta teab, et ta oli tähtsal hetkel positsioonist väljas."

Webb vaagis veel paari peakohtuniku Michael Oliveri otsust. Webbi sõnul pidanuks näiteks Wayne Rooney oma James Milnerile tehtud vea eest kindlasti kollase kaardi saama (Oliver Rooneyle kaarti ei andnud).

Futboliit (talgpall)