FOTOD | Liverpool ja Klavan mängisid Chelsea vastu võidu maha

(81)

Inglismaa jalgpalli Premier League'is peeti täna tõeline põnevusmatš, kui Anfieldil olid vastamisi Liverpool ja Chelsea. Kodumeeskond pääses küll Mohamed Salahi väravast juhtima, kuid vahetusmees William päästis Chelsea`le lõpuminutitel 1:1 viigi.

Liverpool asus juhtima teise poolaja keskel, kui Alex Oxlade-Chamberlain suunas varba otsaga palli karistusalasse spurtinud Salahi jalale ja egiptlane ei eksinud.

Inglismaa valitsevale meistrile tagas viigipunkti Willian, kes saatis viis minutit enne normaalaja lõppu palli karistusala nurgast värava suunas ja see kukkus ootamatult värava tagumisse nurka. Arvatavasti oli see löök mõeldud tsenderdusena.

Viimastel nädalatel Liverpooli algrivistuses mänginud Ragnar Klavan oli põhikoosseisus ka täna. Eestlase kõrval keskkaitses mängis kamerunlane Joel Matip.

Viik jättis Liverpooli 23 punktiga viiendale kohale. Neid edestavad Manchester City (34p), Manchester United (29), Chelsea (26) ja Tottenham (24). Liidemeeskonnal on seejuures mäng vähem peetud - homme kohtub Manchester City võõrsil kõrgliiga uustulnuka Huddersfield Towniga, kes on tänavu koduväljakul alistanud teiste hulgas ka ManUtdi.

Klavan on nüüd Liverpooli esindanud kuues järjestikuses mängus - neli Premier League`is ja kaks Meistrite liigas - ning kordagi pole platsilt kaotajana lahkutud.

Liverpool - Chelsea
Tabeliseis:
Mati Jaeski: Liverpool ehk NATUKENE vääris rohkem võitu aga üldiselt suht õiglane tulemus. Pool oleks siiski kasvõi 0,5 punkti rohkem saada :-P
Mäng on läbi - 1:1!
Klavanilt suurepärane mäng - Eesti kapten võttis kiirrünnakusse sööstnud Willianilt puhtalt palli ära.
Salah ohtlik pealelöök, kuid Courtois tõrjub!
Kohtunik lisab kolm lisaminutit.
Liverpool vahetab - Coutinho asemele tuleb vigastusest paranenud Lallana, Oxlade-Chamberlaini asemele Mane.
85. minut - 1:1! Willian viigistab!
Vahetusest sekkunud Willian saadab palli karistusala nurgast värava suunas ja see kukub värava tagumisse nurka! Arvatavasti oli see mõeldud tsenderdusena...
Chelsea surub. Viimase vahetusena tuuakse sisse veel ka kiire Willian.
Chelsea üritas kontraga nõelata, kuid Morata jääb taas suluseisu.
Wijnaldumi ohtlik pealelöök takerdub mängijatesse. Sellele järgenud nurgalöök ohtu ei kujuta.
Morata saab löögile, kuid kohtunik fikseerib suluseisu. Taas oli Liverpooli kaitse hädas.
Klavan jääb juba teisel Chelsea rünnakul palli puhtaks löömisega hätta.
Chelsea toob Drinkwateri asemele Fabregase. Veerand tundi jääb mängida.
Salah pärast väravat:
Liverpool teeb kohe vahetuse, tuues Sturridge`i asemele Georginio Wijnaldumi.
65. minut: Salah viib Liverpooli 1:0 juhtima! Oxlade-Chamberlain suunab varba otsaga palli karistusalasse spurtinud Salahi jalale, kes ei eksi!
Sturridge`i pealelöök blokeeritakse! Aziplicueta päästis Chelsea halvimast.
Matip laseb karistusalas palli läbi, kuid Liverpooli õnneks ei suuda Morata pealelööki teha...
Ilmselt on oodata vahetusi. Eeskätt vajaks Liverpool värskeid jalgu, sest viimastel minutitel domineerib kohtumist Chelsea.
Pall puutub Chelsea karistusalas Gary Cahilli kätt, kuid kohtunike vile vaikib.
Gary Cahill võidab nurgalöögi ajal õhuvõitluse, kuid lööb üle värava.
Teine poolaeg on alanud.
Avapoolaja lõpuvile on kõlanud - seis 0:0. Liverpool valdas küll palli märksa rohkem, kuid tulemus on pigem õiglane. Chelsea oli rünnakutel vähemalt sama ohtlik kui Liverpool.
Salah ja Hazard on selgelt meeskondade parimad. Iga kord kui üks neist palli saab, on teise klubi kaitseliin parajas paanikas.
Klavan lööb olukorra puhtaks, sellele eelnes Chelsea terav sööt karistusala keskele.
Pealelöögid 5:5, palli valdamine endiselt suurelt Liverpooli kasuks (65%).
Veel üks pilt heitlusest Klavani ja Hazardi vahel.
Marcos Alonso keerutab palli teravalt üle müüri, ent Liverpooli õnneks ka väravast napilt mööda!
Matip teeb vea ja kingib Chelsea`le ohtliku karistuslöögi.
Mäng on üllatavalt lahtiseks muutunud. Pall liigub kiiresti ühe värava alt teise alla.
Nüüd avanes Liverpoolil ohtlik moment, kuid Salah löök blokeeritakse kaitsjate poolt.
Klavan vs Eden Hazard:
Liverpooli kaitse oli täielikus paanikas! Chelseal avanes nurgalöögi järel mitu võimalust peale lüüa, kuid värava ees oli liiga palju mängijaid ja pall takerdus sinna.
Mignolet päästab Liverpooli! Drinkwater sai läbijooksule suurepärase söödu ning pääses puurivahiga silmitsi.
Hazard kõmmutab karistusala joone lähistelt peale, Mignolet tõrjub. Just Klavan oli belglase peamine takistaja.
Palli valdamine on Liverpooli kasuks 68 vs 32%, pealelöögid 2:0.
Liverpool surub avaminutitel rohkem. Siiani midagi üliohtlikku pole veel loodud.
Mäng on alanud!
Teised tänased tulemused annavad Liverpoolile võimaluse võidu korral esikolmikusse tõusta. https://sport.delfi.ee/news/jalgpall/klavan/manchester-united-voitis-tottenham-kaotas-punkte?id=80288194