FOTOD: Liverpool alistas Tottenhami, Klavan tegi kaasa kogu mängu

(43)
SOCCER-ENGLAND-LIV-TOT/
Ragnar Klavan Tottenhami vastuFoto: Phil Noble, REUTERS

Ragnar Klavani koduklubi Liverpool pääses Inglismaa liigakarikasarjas edasi veerandfinaali, kui kodumurul alistati keeruliseks kujunenud mängus Tottenham Hotspur tulemusega 2:1.

Liverpooli peatreener Jürgen Klopp otsustas mänguaega anda ka neile palluritele, kes viimastes liigamatšides vahetusmeheks või sootuks pingile on jäänud. Seega sai teiste seas võimaluse üle tüki aja platsile pääseda ka Klavan, kes eelmises liigakarikamängus Derby County vastu ka värava lõi.

Liverpool läks avapoolajal juhtima, kui Daniel Sturridge torkas juba 9. minutil väravaesiselt võrku Marko Grujići söödu. Sturridge duubeldas punaste eduseisu 64. minutil, realiseerides külmavereliselt suurepärase läbisöödu järel tekkinud üks-ühele olukorra.

Tottenham ei andnud kaheväravalises kaotusseisus alla - 76. minutil kukkus kastis Klavani keskkaitsepartneri Lucas Leiva puute järel väga kergelt Vincent Janssen ning kohtuniku määratud penalti lõi hollandlane ise sisse. Enamaks Spursil aga jaksu ei jagunud ning nii sammubki Liverpool magusa võiduga edasi veerandfinaali.

Liigakarikas: Liverpool - Tottenham
Raul Ojassaar: KÕIK! Liverpool kontrollib viimaseid minuteid hästi ning kindlustab pääsu veerandfinaali!
Raul Ojassaar: Tottenhami mehed korjavad veel kollaseid kaarte. Kõik või mitte midagi...
Raul Ojassaar: 90 minutit on täis - antakse neli lisaks.
Raul Ojassaar: Milline võimalus Liverpoolil mäng ära otsustada! Trippier eksib Tottenhami kaitses ning Danny Ings pääseb Vormiga silmitsi, aga väravavaht teeb suurepärase tõrje!
Raul Ojassaar: Oi-oi-oi! Moreno taas jääb kaitses magama ning Tottenhamil oli taas liiga ohtlik šanss!
Raul Ojassaar: Liverpooli vasakkaitsja Moreno taas põleb, kuid seekord päästab väravavaht Mignolet! Mängu viimased kümme minutit lähevad Liverpooli poolt vaadatuna päris närviliseks.
Raul Ojassaar: Sturridge tabab latti! Milline löök! Inglane saab karistusalas palli ning üritab peent välisküljelööki, mis rikošetist vastu põiklatti põrkab!
Raul Ojassaar: Järgmine olukord oli isegi rohkem penalti moodi, kuid Moreno lohakat taklamist kohtunik sedapuhku määrustevastaseks ei pidanud.
Raul Ojassaar: Sees! Tottenham on taas vaid ühe värava kaugusel.
Raul Ojassaar: Lucas küll oli Jansseniga kontaktis, kuid hollandlane kukkus selgelt väga pehmelt ja kergelt!
Raul Ojassaar: Penalti Tottenhamile!
Raul Ojassaar: Wijnaldumi löögi peab Vorm pantrihüppega tõrjuma!
Raul Ojassaar: Liverpool ründab taas pärast Tottenhami pallikaotust lootustandvalt ning teenib heast kohast karistuslöögi.
Raul Ojassaar: Wijnaldumilt imeline sööt liini taha ning Sturridge realiseerib üks-ühele olukorra külmavereliselt! Suurepärane rünnak!
Raul Ojassaar: 2:0 LIVERPOOLILE!
Raul Ojassaar: Nurgalöök tuli Klavani juurde ning kuigi eestlane ootamatult tema ette kukkunud palli korralikult lüüa ei suutnud, teenis ta uue korneri.
Raul Ojassaar: Origi virutab kaugelt ning Tottenhami puurilukk Vorm peab palli lati alt ära tooma. Hea löök!
Raul Ojassaar: Sturridge murrab kasti, aga Wijnaldum ei saa söötu hästi kätte. Liverpool omab initsiatiivi.
Raul Ojassaar: Liverpooli meestel kaks head šanssi järjest, aga korralikku lööki välja ei tule.
Raul Ojassaar: Klavan saab ebamugavasse tsooni söödu ning virutab palli üle küljejoone.
Raul Ojassaar: Liverpool on teist poolaega korralikult alustanud, kuid korralike löökideni veel jõutud pole.
Raul Ojassaar: Teine poolaeg algas!
Raul Ojassaar: Avapoolaeg lõppenud! Daniel Sturridge'i tabamus on kahe meeskonna eristajaks. Klavanilt mitte just kõige kindlam kolmveerandtund, kuid õnneks midagi halba tema pealt juhtunud ei ole.
Raul Ojassaar: Avapoolaeg on tasapisi lõppemas. Liverpool kontrollib mängu söötudega.
Raul Ojassaar: Klavan saab keskkaitsepartnerilt Lucaselt päris põhjaliku loengu.
Raul Ojassaar: Grujićil on väga hea šanss Liverpooli edu duubelda, kuid tema löök vihiseb napilt mööda.
Raul Ojassaar: Klavan pannakse surve alla, kuid meie mees tuleb sellest kenasti sööduga välja.
Raul Ojassaar: "Pahapoiss" Moreno teeb taas vastasele vea ning trahvilöögi jätkuolukorrast tekib Tottenhamil isegi mitu head võimalust, kuid väravavaht ning kaitsjad tulevad asjadega seni toime, ka järgnenud nurgalöögiga.
Raul Ojassaar: Tottenham küll liigutab palli heade söötudega, kuid Liverpooli värava lähedusse jõutakse harva.
Raul Ojassaar: Eesti mees klaarib küll kenasti tsenderduse, kuid Moreno kingib Spursile järgmises olukorras heast kohast trahvilöögi.
Raul Ojassaar: Klavani kena sööt Morenole avab Liverpooli jaoks lubava rünnaku, kuid mitte enamat. Jätkuolukorras paneb Klavan ise Sturridge'i suunas pika diagonaalpalli, kuid see on ebatäpne.
Raul Ojassaar: Tottenham ründas läbisööduga ning Klavan kukutas ka vastaste ründaja, kuid määrustepäraselt.
Raul Ojassaar: Tottenhami poolelt kaotab N'Koudou ohtlikult palli, Grujic purjetab karistusalasse ning Daniel Sturridge torkab mänguvahendi väravavahi nina alt võrku! Liverpooli jaoks ei ole eduseis ehk kõige teenitum, aga värav on värav!
Raul Ojassaar: LIVERPOOL JUHIB!
Raul Ojassaar: Klavan oli vahepeal sunnitud pikema palli ette mängima, kuid kiiruga antud sööt ei olnud täpne.
Raul Ojassaar: Mäng algas!
Raul Ojassaar: Anfieldil kõlab surematu "You'll Never Walk Alone". Iga kord on võimas.
Raul Ojassaar: Meeskonnad on platsil!
Raul Ojassaar: Seega on mõlemad meeskonnad oodatult niivõrd-kuivõrd teise ešeloni meestega mängimas. Liverpoolil aga on põhikoosseisus Klavani kõrval näiteks ka ründaja Daniel Sturridge.